Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 16 komentarzy

Polska racja stanu

PodziemnyRycerz - Wszyscy lecimy TU-154M, tylko jeszcze nie wszyscy o tym wiemy.

DLACZEGO PREŻYDENT DUDA TO ZDRAJCA NARODU POLSKIEGO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po trzech latach urzędowania prezydent Duda, którego korzenie sięgają Unii Wolności (żydowskie lobby polityczne) jawi się jako człowiek, który zdradził nie tyle środowisko, które go wypromowało, ale co ważniejsze naród polski.

Po zmianie nierządu zdrajców, zaprzańców i zawodowych złodziei, owczarków niemieckich i folksdojczów przyszedł czas na patriotów, którzy sprawią, że Polska wstanie z kolan. Niestety po 2-3 latach dobrych zmian wygląda na to, że Polska jedynie zmieniła klęcznik z berlińsko - brukselskiego na Waszyngton i Tel Aviv.
W zachowaniu prezydenta wyraźnie widoczna jest zmiana kursu i ścieżki od momentu weta ustaw sądowniczych. Zanim je zawetował odbył rozmowę z berlińską Makrelą. Od tej pory widzimy odlot w stronę esbeckiego kodziarstwa, a przede wszystkim Żydostwa. Może po prostu "śpioch" się przebudził lub został wybudzony.
 
W styczniu 2016 roku prezydent Duda stał się reprezentantem interesów koncernów farmaceutycznych, w oczywisty sposób sprzecznych z interesami narodu, podpisując ustawę rozszerzającą listę obowiązkowych szczepień. Zmuszanie do wstrzykiwania najmłodszym Polakom toksyn (rtęci i aluminium), zwanych dla zmylenia przeciwnika szczepieniami pod przymusem kar finansowych to nie tylko zamach na prawa rodzicielskie, a ludobójstwo w białych rękawiczkach. Jednocześnie prezydent Duda nie raczył upomnieć się o regulacje w zakresie odszkodowań za potencjalne powikłania poszczepienne, których to świadectw nie brakuje. Mafia szczepionkowa przeforsowała również obowiązkowe szczepienia dla dorosłych. Czy tak zachowuje się prezydent, który powinien stać na straży ochrony życia i zdrowia Polaków? Wówczas można było mieć nadzieje, że jest to pomyłka. Dziś coraz więcej przemawia za tym, że jednak było to świadomym łajdactwem.
 
W Polin od momentu nastania dobrych zmian trwa gigantyczna podmianka społeczna. Miliony Polaków przepędzonych przez kolejne zdradzieckie rządy PRL-bis zastępowane są przez miliony Ukraińców. Nikt, łącznie z prezydentem Judą nie podejmuje nawet tematu "co zrobić aby Polacy wrócili do Polski". Jest to akt zdrady wobec naszych rodaków tułających się po świecie z racji tego, że w Polsce rządy zdrajców i zaprzańców stworzyły takie warunki do życia, że jedynym rozwiązaniem była emigracja.
 
Witamy w "wolnej" Polsce. Okazało się, że zdegradowanie sowieckich polskojęzycznych bandytów pokroju Jaruzelskiego vel TW Wolski i Kiszczaka (który zamówił sobie śmierć bł. ks. Popiełuszki na imieniny) przekracza możliwości prezydenta Dudy po prawie trzech dekadach PRL-bis. Sam wielokrotnie pozował na antykomunistę płomiennymi przemówieniami, dziś widać, że był to teatralny farmazon, bowiem nie potrafił zdegradować członków grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. To kolejne świadectwo tego, że Duda staje po stronie antypolaków, pokazując wała tym, którzy pokładali w nim nadzieje na realne zmiany.
 
5 marca 2018 prezydent Duda podpisuje nowelizację ustawyo zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium. 
Zgodnie z nowododanym art.13a dopuszczalna staje się możliwość przekazywania broni i amunicji wojskom "sojuszniczym". Jaki cel ma Duda, a może ktoś inny aby rozbrajać wojsko polskie na rzecz wojsk obcych? Ustawa 1066 (uchwalona przez zdrajców z platformy UBywatelskiej) o bratniej pomocy nie została zdelegalizowana, a Polacy wciąż nie mają dostępu do broni. Można mieć wrażenie, że wojska amerykańskie zostały sprowadzone raczej w celu ewentualnej pacyfikacji buntu Polaków (o ile taki wystąpi, bo aby wystąpił naród musiałby się obudzić, a obecni śpi on twardym snem, ale na wszelki wypadek system się zabezpieczył), względnie jako element prowokacji, a nie jako przeciwwaga wobec Rosji, przecież kilka tysięcy żołnierzy nie czyni przewagi.
 
Do dnia dzisiejszego nie opublikowano treści aneksu do raportu o likwidacji WSI. Kwestię tę wyjaśnił już Jarosław Kaczyński, iż nie byłaby to ciekawa lektura. Nic dziwnego, że nie zrobił tego Komoruszczak Bredzisław, który przejął władzę na podstawie komunikatu esbeckiej fabryki kłamstwa telewizji WSI24 po zamachu warszawsko - smoleńskim. Po przejęciu władzy przez ratowacza hostii dalej nic w kwestii publikacji takiego bestselleru. Jak wiadomo przecież ze zdemaskowanego agenta nie ma pożytku, więc lepiej szantażować niż demaskować.
 
Jedyna wypowiedź Dudy o akcie 447: "Nie pozwolimy na to, żeby jakaś grupa polskich obywateli była traktowana inaczej niż inne ze względu na swoją przynależność etniczną".
Stwierdzając rzeczy oczywiste czy prezydent nie wie czy udaje, że nie wie tego, że nie on będzie decydował o przyszłości swojej i spłatach roszczeń w Polin, tylko "starsi i mądrzejsi" i on sam zostanie wymieniony na jeszcze bardziej służalczego szabesgoja niż to obecnie. Dobra zmiana potrwa tak długo jak to będzie potrzebne koszernym towarzyszom. Po czym motłoch przy odpowiedniej obróbce propagandowej zagłosuje na zdrajcę Donalda T. tudzież "nową siłę" (farbowanych narodowców) wykreowaną na kolanie przez bezpiekę w ramach nowej mądrości etapu jak Nowośmieszna, czy Samoobrona, LPR (partie sezonowe) o dwóch ostatnich dziś już mało kto pamięta, a były lider patriotycznej LPR Giertych Roman przewerbował się na stronę obozu zdrady.
Czego możemy się spodziewać po człowieku, który odznacza takich ludzi jak roszczeniowiec Szewach Weiss, który zarzucił polskiemu rządowi na uchodźctwie mordowanie Żydów. Ten zawodowy krętacz pokazał jedynie swoje prawdziwe oblicze. Tylko dlaczego Duda daje odznaczenia takim gnidom, udającym przyjaciół Polski?
Zupełną kompromitacją prezydenta doktora nauk prawnych są pytania konstytucyjne sformułowane na poziomie nawet nie studenta prawa, świadczące o tym, że zarówno on i jego świta traktuje Polaków jak zidiociałe bydło (to jednak temat na osobny tekst).
 
Zupełną kompromitacją Dudy były przeprosiny Żydów i prośba o wybaczenie (jakież to żałosne) za marzec 68, który był walką frakcji chamów z Żydami w obozie komunistycznym. Duda jest pierwszy do walki z antysemityzmem, jakoś nie przypominam sobie aby równie chętnie walczył z jawnym i bezczelnym antypolonizmem żydowskim. Takie przeprosiny są paliwem dla przedsiębiorstwa Holocaust dla uzasadnienia ich roszczeń wobec Polski.
 
Przez 3 lata "wstawania z kolan" prezydent nie zdobył się na odebranie orderów takim bydlakom jak Gross (w przypadku tej kanalii powinno być odebrane również obywatelstwo polskie) i ekonomicznemu oprawcy, lewackiemu grandziarzowi Sorosowi (które nadał bul Komoruski). Za to bardzo chętnie Juda inwestuje w bankructwo, przekazując pieniądze Polaków na złodziei z Kijowa. Była to jedna z pierwszych decyzji po rozpoczęciu urzędowania. Jakie są skutki fatalnej polityki wobec Upadliny? Upamiętnianie banderowców przez Waltzmana vel Poroszenkę z udziałem 5 tysięcy banderowskich żołnierzy, kto ich wpuścił do Polski? Gdzie jest minister Brudziński, który tak chętnie chce walczyć z nacjonalizmem i faszyzmem i pod wodzą którego Policja pacyfikuje patriotów upamiętniających obchody Powstania Śląskiego a pozwala maszerować Obywatelom PRL i lewackiemu kodziarstwu. Służalcza postawa wobec państwa tak upadłego tak banderland sprawia, że nawet w Kijowie traktują Polskę jak popychli, których można traktować z banderowskiego buta, w zamian warszawscy naiwniacy i tak zawiozą im pieniądze i poklepią po ramieniu. Nic innego zrobić nie mogą jako wasale amerykańscy.
 
Zdradą przez wielkie Z jest nowelizacja ustawy o IPN (na którą pluł również banderowiec Poroszenko - tu wspólna sztama z Żydami, co akurat nie dziwi bowiem jak sam stwierdził Waltzman w Knesecie w 2017 roku Żydzi byli jednymi z założycieli krainy U). Uległość i wazeliniarstwo teraz otwiera nowy rozdział w upadlaniu Polski na arenie międzynarodowej. Partia interesów Syjonistycznych daje zielone światło i otwartą drogę do realizacji roszczeń żydowskich, a w konsekwencji do przejęcia kontroli nad terytorium Polski.
Okazało się, że nowelizacja uzgadniana była w siedzibie Mossadu. Czyli obecnie prawo obowiązujące na terenie Polski pisane jest głównie w Brukseli i w Tel Avivie. Natomiast podwykonawcy w Warszavivie jedynie retransmitują decyzje, które zapadają w zewnętrznych ośrodkach władzy przy ich biernej aprobacie i potulnej zgodzie względem swoich żydowskich właścicieli. Duda podpisał ustawę w trybie ekspresowym po raz kolejny jawiąc się jako rzecznik interesów żydowskich, pokazując przy tym, że nie chce być prezydentem Polski, tylko prezydentem Polin, tudzież Rzeczpospolitej przyjaciół. Nie realizuje polskiej racji stanu, tylko amerykańską (udostępniając terytorium i narażając życie i zdrowie Polaków w rozgrywkach imperium USraela), oraz żydowską (przyzwalając na antypolską kampanię czego efektem ma być spłata urojonych roszczeń żydowskim bandytom z przedsiębiorstwa Holocaust).
Na skutki tego "dziejowego kompromisu" jak to się usiłuje sprzedać propagandowo nie trzeba było długo czekać. 
„Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił prawo, które według niego przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje go z podkulonym ogonem [with their tails between their legs] – powiedział o Polsce pełnomocnik Netanjahu.
Oto prawdziwe efekty polityki warszawskich pętaków. Tak nas widzą, ale trudno aby było inaczej. 
  
Czy następcą Judy albo Morawieckiego będzie kolejny szabesgoj na playliście, czyli Gojwin (finansujący antypolską szumowinę Engelking pieniędzmi Polaków) namaszczony przez mafie, służby i loże podczas ostatniej wizyty w Waszyngtonie?
 
Najsmutniejsze jest to, że naród polski jak zawsze w III RPRL ma do wyboru podstawioną agenturę, czyli tym razem wybór między folksdojczami i szabesgojami (zgodnie ze strefami wpływów poważnych bandytów w regionie).
Naczelnik Kaczyński ogłosił, że Duda będzie kandydatem PiS w wyborach 2020. To pokazuje, że PiS jest za krótki na siły, które stoją za Dudą. Wszystko wskazuje na to, że w 2020 roku będziemy mieli jak zwykle plebiscyt podstawionych, agenturalnych kreatur w osobach rasowego zdrajcy i folksdojcza Donalda T. oraz szabesgoja Judy. W ramach stałych wariantów gry wygra ten kto będzie bardziej użyteczny dla międzynarodowych sitw, które będą aktualnie zarządzać terenem Polin.
Polska, nie Polin, ale do tego potrzeba aby Polacy doszli do władzy, a nie polskojęzyczna agentura, niestety na to nie ma obecnie widoków i co bardziej przykre wątpliwe abyśmy tego dożyli.

 

 
 

KOMENTARZE

 • Autor
  Notka potrzebna, tylko z tytułem coś nie tak, albo niedokończona, bo jakoś nie widać tego "Dlaczego?", a raczej tylko "Jak?".
  A właśnie to "Dlaczego" jest tutaj ważne - tak co do niego, jak tych co z nim kolaborowali i bezkarnie wspierali jako wroga agentura, jak i tych, którzy nas powinni przed tym chronić.
 • Generalnie 5* ale...
  "Po trzech latach urzędowania prezydent Duda, którego korzenie sięgają Unii Wolności (żydowskie lobby polityczne) jawi się jako człowiek, który zdradził nie tyle środowisko, które go wypromowało, ale co ważniejsze naród polski."
  Duda nie "zdradził PiS-u. Tak miało dokładnie to wyglądać.
  Duda jest taki jaka jest PRAWDZIWA twarz PiS.
  Niedawno sam karzełek z Żoliborza stwierdził, że Duda będzie kandydatem PiS na stanowisko prezydenta w następnych wyborach.
  A więc jesteśmy dokładnie na ścieżce i kursie.
  "Kiszczak (który zamówił sobie śmierć bł. ks. Popiełuszki na imieniny)"
  W tym temacie karzełek też kłamał przed wyborami.
  Obiecywał, że jak tylko PiS dojdzie do władzy to prok. Witkowski dostanie sprawę mordu na księdzu Jerzym...
  Oczywiście, przed wyborami mówi się to co ludzie chcą usłyszeć a po wyborach mają już wszystkich w doopie!
 • @Robik 16:10:38
  Skóra cierpnie na samą myśl, co oni jeszcze zrobią przez następne cztery lata. Polska zostanie tylko na mapie, a i to nie jest pewne.
 • @
  Mocne...

  http://www.chinskikanalinformacyjny.pl/2018/07/15/15-07-2018-antypolonizm-i-antysinizm-oraz-tzw-antysemitzm/
 • "przyszedł czas na patriotów, którzy sprawią, że Polska wstanie z kolan"
  Pytanie, jak pisiory wstają z kolan, to wypluwają czy połykają?
 • Nie wpadłbym na to:)
  PREżydENT:) Brawo.
 • Kłamstwo Dudy ! Kłamstwo PISu !
  Autor pisze ! [ Nikt, łącznie z prezydentem Judą nie podejmuje nawet tematu "co zrobić aby Polacy wrócili do Polski" Miliony Polaków przepędzonych przez kolejne zdradzieckie rządy PRL-bis zastępowane są przez miliony Ukraińców.] koniec cytatu.

  Słowianie ! a gdzie są Polacy z Kazachstanu ? [ 60 tyś do 120 tys ] a tak kampaniach wyborczych Dudy i PISu odgrażali że jak tylko wygrają wybory to szybciutko ściągną Polaków z Kazachstanu !!! i co ? JAJCO !
  CISZA ! piso-dudy ściągają w miejsce Polaków Ukraińców !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Lotna 17:23:40
  Jak można nie widzieć że PiS to zdrajcy polskich interesów?
  Nie rozumiem tego.
 • @ele 07:45:37
  Widać, że PiS coś za plecami Polaków kombinuje z tymi uchodźcami bo jest ich u nas coraz więcej. Czy dobrze widzę i czytam, że rząd opowiada nam jakieś historie które są miłe naszym uszom, a w rzeczywistości przyjmuje różnych imigrantów bo potrzebna jest w Polsce wielokulturowość? Nie ma czegoś takiego jak integrujący się muzułmanie takich osób nie należy wpuszczać do kraju po żadnym pozorem a zwolenników darmowej siły roboczej z krajów muzułmańskich zapakować i odesłać z kraju naszego precz. Żadnych emigrantów muzułmańskich niech PiS nawet nie próbuje ściągać do pracy w Polsce ponieważ to ściema. Przyjedzie jeden popracuje rok, w międzyczasie ściągnie swoją 50 osobową rodzinę i te 50 osób wyciągnie ręce o zasiłki, na które minimum kilkuset pracujących Polaków będzie musiało pracować i ich utrzymywać. W Islamie pracą tym bardziej na inowiercę i nauką się gardzi, więc muzułmanie i ich potomkowie będą ciągle żyli na zasiłkach a my ciężko pracując będziemy ich utrzymywać, a oni w podzięce będą nas zabijać, gwałcić i okradać. PiS straci większość wyborców gdy przyjmie do fikcyjnej pracy dziesiątki tysięcy islamistów, którzy sprowadzą miliony swoich licznych bliskich do Polski. Są tu ich przecież już dziesiątki albo i już setki tysięcy.. piszę o tym jak czarno jest w marketach, bazarach ... i innych miejscach! Skąd oni się tu biorą, skoro podobno Polska ich nie przyjmuje? Jesteśmy oszukiwani...Ludzie już ostrzegają się na portalach, że jesteśmy oszukiwani ! Niemcy robią selekcję ciapatych i wywalają towarzystwo do Polski. Chorzy na aids na gruźlicę i uciekinierzy z więzień ! Wszystkich tych, którzy odmawiają podjęcia pracy i nauki języka. Podają miejsca o zorganizowanych obozach przetrwania. Jeżeli to prawda i sprawdzą ludzie jesteście w czarnej dupie.To żydom zależy na mieszaniu ras. Obcych ras nie należy wpuszczać do Polski nie dlatego, że mają za małe IQ (to może być używane jako argument w przypadku np. Murzynów, ale już nie w przypadku np. Chińczyków), ale dlatego, że są inni niż my i ich masowe przybycie tutaj i osiedlenie się byłoby po prostu kolonizacją. Czy to oznacza, że nienawidzę przedstawicieli innych ras? Nie! To oznacza po prostu, że chcę, aby Polska była krajem Polaków, czyli (czy to się komuś podoba, czy nie) białych ludzi. Oczywiście przynależność do białej rasy nie jest jedyną cechą narodu polskiego, ale jest jedną z nich, nawet jeśli gdzieś tam na przestrzeni historii znajdzie się jakiś śniady rodzynek szczerze spolonizowany. Trzeba rozróżnić szowinizm od separatyzmu rasowego. To, że chcę zachowania Polski taką, jaka jest pod względem rasowym, nie znaczy, że innym rasom życzę źle. Wręcz przeciwnie, niech im się wiedzie jak najlepiej, ale niech wykuwają swoją pomyślność we własnych krajach. Analogicznie to, że nie zgodziłbym się, aby kloszardzi z dworca wprowadzili się do mnie do domu, nie oznacza, że życzę tym ludziom źle, czy ich dehumanizuję. Druga sprawa: mieszanie ras jest narzędziem globalizmu, aby zniszczyć narody i państwa, zwłaszcza te zbudowane przez białego człowieka. Pan X czy Pani Y może sobie nie wierzyć w znaczenie czy nawet istnienie ras, ale Żydzi, którzy stoją za globalizmem, wierzą. Istnieją wypowiedzi bardziej i mniej znaczących żydów jak Morgenthau, Coudenhove-Kalergi, Freud, czy głośne w ostatnich latach wypowiedzi niejakiej Barbary Spectre i Noela Ignatieva, dostępne w internecie, w których wprost mówią o konieczności zniszczenia białej rasy jako jedynego realnego konkurenta żydów do władzy nad światem lub o konieczności kolonizowania państw należących do białych ludzi za pomocą masowej imigracji przedstawicieli innych ras. Otwieranie państw należących do białych ludzi na masową imigrację, to oprócz rewolucji seksualnej i feministycznej, główny postulat na wskroś żydowskiej i zarazem szowinistycznej Szkoły Frankfurckiej, sfinansowanej przez żydowskich krezusów oraz czołowe syjonistyczne organizacje żydowskie, a prowadzonej przez żydowskich intelektualistów; nie jakichś "lewicowców" bez żydowskiej świadomości, lecz autentycznych nacjonalistów czy wręcz szowinistów. To Szkoła Frankfurcka jest odpowiedzialna za zgniliznę, która zniszczyła naszą cywilizację w drugiej połowie XX wieku. Zostało to zrobione świadomie przez żydowskich supremacjonistów, którzy wcale tego nie ukrywali. Polska jest krajem jednolitym pod względem kulturowym i etnicznym. To jest nasz ogromny skarb, który musimy chronić za wszelką cenę! I nie ważne już jak do tego doszło. Jednak nasza kulturowa i etniczna jednolitość jest solą w oku unijnych gryzipiórków. Były nawet wprost stawiane zarzuty wobec naszego kraju, że to nienormalne i nienormalne jest to, że nie chcemy pozwolić na zmianę struktury naszego społeczeństwa. Bardzo podoba mi się, że coraz częściej używanie jest w mediach określenie "kultura równoległa". Jest ono bardzo prawidłowe. W przypadku gdyby osiedliła się tu większa grupa przynależąca do innej kultury mamy tylko dwie możliwości. Albo żyć z taką kulturą równoległą pod bokiem, czyli z obcymi po prostu, albo integrować się. A już Feliks Koneczny wykazał, że w przypadku prób syntezy różnych kultur (cywilizacji) zawsze wygrywa ta, która jest na niższym poziomie rozwoju w sensie ogólnym. Poza tym przykłady z całego świata dowodzą, że w krajach wielokulturowych wcześniej czy później dochodzi do masakr. Nawet Rzeź Wołyńska jest na to dowodem. Polska powinna być dla Polaków i służyć jako kraj Polakom podatnikom. Byłem niedawno w Holandii i Belgii. I co widziałem, ano co rano Holendrzy i Belgowie zasuwają do roboty, wracają po 19, wykończone kobiety, zarobieni faceci. A w ciągu dnia widziałem "uchodźców" na darmowych rowerkach, jeżdżących sobie po okolicy, lasku, do marketu, siedzących spokojnie na tarasikach, gadających, na luzie. Żonka jeśli jest, zostawiona w domu. I potrafią się śmiać w żywe oczy z głupich zachodnich wyrobników, harujących na ich wieczne wakacje. Z nielegalnymi imigrantami poradzi sobie każdy kraj który ma zasady i wartości. Bezstresowe wychowywanie dzieci, wielokulturowość, promowanie wynaturzeń, to wszystko składa się na cechy poprawności politycznej, a ta po równi pochyłej stacza Europę w jedno wielkie bagno. Nie wpuszczać, a tych co przeniknęli to wyłapywać i odsyłać. Brak zasiłków (socjalu) i zima zrobi swoje. Jedynym wyjściem dla nielegalsów będzie wola z asymilowania się i podjęcia dobrowolnie pracy na swoje utrzymanie. A pracować większość nie chce i asymilować też nie. Niemcy przyjęli już około 2 miliony "fachowców", a dalej proszą o polskie i ukraińskie rączki do pracy. Cały czas są aktywne ogłoszenia dla mechaników, techników, spawaczy, ślusarzy, wszelkiej ilości fachowców budowlanych, elektryków. Co się stało, że w tej masie przybyszów nie ma nikogo z tej branży?
 • @lorenco 00:24:54
  Żydowskie nazwiska "Polskiej elity", każdy Polak musi to obejrzeć. 1.Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 - data archiwizacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 - data rejestracji Wydz. III- 2, SUSW Warszawa).
  2.Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.
  3.Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach.

  https://www.youtube.com/watch?v=K0ezBBZ3QSw
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.p...

  http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-cie...

  https://justice4poland.com/2015/03/31...

  https://prawdaxlxpl.wordpress.com/201...

  "Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd do Palestyny, bo nie byłoby ich kim zastąpić. Są wierni władzy komunistycznej, bo broni ich interesów jako mniejszości" tak wynika z odtajnionej części.

  http://alexjones.pl/aj/aj-ekologia-i-...


  Ps...Błąd przy Kwaśniewskim - Izaak Stolzman to nie on tylko jego nie żyjący już ojciec Zdzisław Kwaśniewski, zbrodniarz stalinowski i funkcjonariusz Smierszy, NKWD, UB, działający w latach 40-ch i 50-ch XX na Pomorzu Zachodnim pod przykrywką jako "lekarz" (nigdy nie studiował medycyny). Więcej info tutaj:


  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=stolzman-izaak-zdzislaw-kwasniewski

  To prawda, każdy Polak powinien wiedzieć kim są z jakiej nacji pochodzą kandydaci do samorządów, sejmu, senatu i oddać głos na Polaka olewając obcego z polskim obywatelstwem.
 • @Robik 16:10:38
  Mam nieco inne zdanie.
  PIS jako kandydat do władzy musiał "negocjować" z globalną mafią warunki uzyskania tej władzy.
  Warunkiem było klasyczne "nasz prezydent" (nasz znaczy żydowski) wasz premier...i reformujta pod "naszą" kontrolą .. naszego Prezydenta, naszej nadzwyczajnej kasty i naszego NATO, naszej Brukseli oraz "naszych mediów".

  Identyczna taktyka była stosowana gdy do władzy szykowało się SLD Millera wtedy też "nasz Kwaśniewski" i nasza "nadzwyczajna kasta" oraz "nasze solidaruchy" no i "nasze media" kontrolowały w żydowskim interesie reformy Millera (które wspólnie sparaliżowano całkowicie) a Millera w trybie prowokacji Rywina wywalono od władzy.

  Na tym tle nie dziwi`a próby wywalenia PISu od władzy drogą najróżniejszych prowokacji, nagonek medialnych itp.

  PIS czy SLD Millera są jak piesek wyprowadzany przez żyda na spacer "wolności" na krótkiej smyczy z kolczatką.

  PIS i SLD Millera mają w istocie podobne poglądy gospodarcze i społeczne
  różni ich wyłącznie stosunek wobec Rosji oraz wobec Watykanu.
  Gdyby te różnice sprowadzić do kompromisu to uzyskalibyśmy neutralność wobec Rosji i Watykanu oraz daleko idącą zgodność wobec polityki wewnętrznej (gospodarka, socjalizm, inwestycje..edukacja, opieka zdrowotna, rolnictwo).

  Taki sojusz dałby poparcie 80% narodu Polskiego i umożliwiłby stosowane zmiany konstytucji...i zbudowanie prawdziwe demokratycznego państwa z poszanowaniem i wierzących i ateistów...
  a z pogardą dla sprzedawczyków, zdrajców, prywatyzatorów, grabieżców majątku narodowego.

  PIS +SLD to przyszłość .. Polski której jak ognia boi się globalna mafia żydowska... i dlatego PIS musi ciągle udowadniać że taki scenariusz wyklucza .. inaczej natychmiast straci władzę.


  .
 • @Robik 08:51:27
  Robik gospodarczo PIS robi teraz sporo dobrego...
  Ograniczenia władzy absolutnej "nadzwyczajnej kasty" to też dobre działania.
  Polityka zagraniczna to już inna sprawa tam PIS robi co mu globalna mafią żydowska każe.

  PIS ma dwie twarze...i jednego kota.
 • @Oscar 09:39:34
  Cóż takiego dobrego "gospodarczo" robi PiS?
  PiS buduje socjalizm który za kilka lat doprowadzi Polskę do ruiny.
  "Konsekwencją naszych wyborów są Podatki i Socjalizm (w skrócie PiS) czyli polityka gospodarcza, która nasiliła się przez ostatnie lata. Ta polityka prowadzi do przyśpieszonej kolonizacji ekonomicznej Polaków. To podobny schemat działania jaki stosuje Unia Europejska wobec Polaków – za pomocą dotacji, legislacji i fiskalizmu robi z nas niewolników ekonomicznych. Sami sobie strzelamy gola. Mogę sobie tylko wyobrazić uśmiech na twarzy Pani Merkel i jej poklask dla obecnej polityki gospodarczej Polski.
  Bardzo łatwo kupiono poparcie społeczeństwa świadczeniami socjalnymi; wszelkie rozdawnictwo typu 500+, 300+, darmowe leki, wzrost płacy minimalnej zwiększyło konsumpcję, pozwoliło lepiej żyć Polakom – ale to wszystko na bardzo krótką chwilę – tylko do najbliższego kryzysu gospodarczego. To bowiem tylko pieniądze z kredytu, podwyższania i uchwalania nowych podatków na pracujących."
  (za: Kolonizacja ekonomiczna Polski – przyczyny i skutki:
  https://rekinfinansow.pl/kolonizacja-ekonomiczna-polski/
  Polecam:
  800 tys Polaków przeszło na socjal – Efekt 2 lat Socjalizmu+
  https://rekinfinansow.pl/800-tys-polakow-zasilki-zamiast-pracy/
  "W telewizji cały czas słyszę, że bezrobocie jest najniższe w historii. Nikt z dziennikarzy telewizyjnych nie wspomina, że chodzi wyłącznie o bezrobocie rejestrowane. Bardziej miarodajny jest wskaźnik aktywności zawodowej BAEL na podstawie danych GUS. Tutaj sytuacja wygląda fatalnie.
  Aktywność zawodowa Polaków spadła do najniższego poziomu od trzech lat, a zatrudnienie rośnie tylko w sektorze publicznym. Mamiąc się danymi o malejącym bezrobociu, trwonimy okres dobrej koniunktury, nie wprowadzając reform strukturalnych. Wkrótce wszyscy za to zapłacimy.
  Gdyby nie napływ Ukraińców i innych bliskich nam kulturowo imigrantów ceny w sklepach poszybowałoby w kosmos w bardzo krótkim czasie. Okazuje się jednak, że nawet napływ imigrantów nie zdołał uzupełnić luki po ponad 800 tys Polakach, którzy przeszli na zasiłki lub wyjechali z Polski.
  Intuicyjnie wydaje się, że jeżeli bezrobocie spada, to zatrudnienie rośnie o tyle samo. To niestety nieprawda. Liczba pracujących w ciągu roku wzrosła jedynie o 63 tys., a bezrobotnych spadła o 217 tys. Co może jeszcze bardziej niepokoić, to fakt, że ten niewielki wzrost został całkowicie wygenerowany przez sektor publiczny. Zatrudnienie w prywatnych firmach spadło w ciągu roku o ponad 40 tys. osób
  Kto płaci za Socjalizm+?
  Nie ma cudów – pieniądze w budżecie Państwa na rozdawnictwo socjalne bierą się wyłącznie z podatków i kredytów.
  W perspektywie paro-letniej najwięcej zapłacą Ci, którzy już teraz płacą za beztroskie życie na socjalu milionów Polaków. Tymi nieszczęśnikami są:
  pracownicy prywatnych firm
  rodzimi przedsiębiorcy
  Niestety te dwie grupy społeczne będą płacić coraz większe podatki za rozdawnictwo socjalne Rządu RP.
  W tej chwili pracownicy firm prywatnych jeszcze nie czują konsekwencji socjalizmu+. W kieszeni poczują to od 2019 roku kiedy wejdą w życie pracownicze programy emerytalne."

  W kwestii "nadzwyczajnej kasty" to PiS chce zastąpić obecną kastę swoją kastą.
 • @Robik 09:58:19
  Odezwał się żyd Szczerski więc go tak skomentowałem. Ma minę jak Mussolini naśladuje swego szefa tamten też nadęty jak balon Duda. Ten jełop powinien być zbadany czy może zajmować takie stanowisko, pajac Dudaczewskiego! Szczerski ok, ale wy macie taki wpływ na Trumpa jak wiatr halny na baranie jaja. Wystarczy, że macie zaufanie do Usraela! Niemcy robią największe obroty z Rosją od lat. Inne państwa jak Francja, Włochy, Austria i Holandia również mimo sankcji handlują aż miło. I tylko Polska nie. Tylko pseudo-Polski rząd obraża. Twarde nie, to upadek rolnictwa i brak zarobku dla Polaków. Nie daj się wyilozować i pierwszy ustrzelić ...A dlaczego? Dlaczego mamy nie zarabiać? Oj jakiś geszeft czuję.
 • @Robik 09:58:19
  Skarb Państwa poręczył kredyty za 116,8 mld zł! Jeśli ta bomba wybuchnie, to w najmniej pożądanym momencie
  wpis z dnia 6/07/2018

  Na bieżące zadłużenie Polski składają się zobowiązania Skarbu Państwa z tytułu emisji obligacji lub zaciągniętych pożyczek. Mało kto jednak wie, że oprócz tych zobowiązań (które prędzej czy później trzeba spłacić) Skarb Państwa obarczony jest jeszcze potencjalną odpowiedzialnością wynikającą z tytułu gwarancji i poręczeń spłaty wielu innych zobowiązań (w tym także zaciągniętych przez prywatne przedsiębiorstwa). Całkowita kwota tych gwarancji i poręczeń (116,8 mld zł) to potężna bomba. Pewne jest tylko to, że jeśli wybuchnie, to w najmniej pożądanym momencie. Przeglądając kilka dni temu sprawozdanie rządu z wykonania budżetu kraju za 2017 roku rzuciła mi się w oczy informacja, iż w ubiegłym roku Skarb Państwa udzielił dwóch nowych gwarancji na łączną kwotę 5 mld 718 mln 60 tys. zł. Suma ta wydała mi się na tyle olbrzymia, że postanowiłem przyjrzeć się nieco bliżej tematowi poręczeń i gwarancji udzielanych przez Skarb Państwa. Na wstępie należy jednoznacznie podkreślić, iż udzielanie przez Skarb Państwa gwarancji i poręczeń spłaty kredytów zaciąganych przez spółki i przedsiębiorstwa (państwowe jak i prywatne) samo w sobie nie jest czymś jednoznacznie złym i godnym potępienia. Z tytułu tak udzielonego zabezpieczenia spłaty kredytu nasze państwo - jeśli wszystko jest OK - nie ponosi żadnych kosztów (a wręcz może nawet zarobić, gdy stosuje prowizje od udzielonej gwarancji / poręczenia). Jednocześnie pozytywna decyzja w zakresie udzielenia takiego zabezpieczenia wpływa na możliwości inwestycyjne wspomnianych spółek i przedsiębiorstw, które mając możnego poręczyciela w postaci polskiego państwa, w sposób istotny zwiększają swoje zdolności kredytowe. Kłopoty z gwarancjami i poręczeniami Skarbu Państwa zaczynają się, gdy są one udzielane nieodpowiednim przedsiębiorcom (których celem jest de facto wyłudzenie kredytu) lub gdy gospodarkę dotyka potężny kryzys wpływający na sytuację finansową firmy, która takie zabezpieczenie uzyskała. Wówczas może się okazać, że spłatę danego zobowiązania będzie musiało przejąć państwo. O ile mówimy o kwotach niewielkich, stanowiących promil budżetu kraju, to nie ma dramatu. Przejęcie odpowiedzialności za spłatę takiego zobowiązania nie będzie stanowić dla Skarbu Państwa jakiegoś większego problemu. Sytuacja będzie jednak inna, gdy realizacja gwarancji i poręczeń miałaby dotyczyć kwoty - uwaga - 116 878 547 651 zł (dla ułatwienia: 116,8 mld zł). A tyle właśnie, zgodnie z oficjalnymi informacjami Ministerstwa Finansów, wynoszą wszystkie potencjalne zobowiązania Skarbu Państwa z tytułu udzielonych poręczeń i gwarancji na dzień 31.12.2017 r.! Zgodnie z dokumentem pt. "Informacja o poręczeniach i gwarancjach udzielonych w 2017 roku przez Skarb Państwa, niektóre osoby prawne oraz Bank Gospodarstwa Krajowego" - na liście największych kwotowo poręczeń i gwarancji możemy odnaleźć zabezpieczenia udzielone takim przedsiębiorstwom jak: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (na kwotę 11,2 mld zł), PKP Intercity S.A. (na kwotę 1,9 mld zł) czy Polskie Koleje Państwowe S.A. (na kwotę 92,8 mln zł). Są również firmy całkowicie prywatne: Gdańsk Transport Company (gwarancja wypłat z Krajowego Funduszu Drogowego na kwotę 7,7 mld zł) czy Autostrada Wielkopolska S.A. II (gwarancja wypłat z Krajowego Funduszu Drogowego na kwotę 6,1 mld zł). W 2017 roku na podstawie ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielono dwóch gwarancji Skarbu Państwa na łączną kwotę 5,7 mld zł. W dniu 14.03.2017 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę o udzieleniu gwarancji spółce PKP PLK S.A. w zakresie spłaty kredytu wobec Europejskiego Banku Inwestycyjnego na kwotę 1 267 950 000 zł. Uchwałę o udzieleniu drugiej gwarancji Rada Ministrów podjęła 19.09.2017 r. Beneficjentem był w tym przypadku Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), a chodziło o gwarancję 4 450 110 000 zł na spłatę zobowiązań wynikających z obligacji emitowanych przez BGK.
  Jedno jest pewne - gwarancje i poręczenia udzielane przez Skarb Państwa stanowią swego rodzaju uśpioną bombę. Jeśli gospodarka będzie miała się dobrze, to nikłe są szanse na materializację związanego z nią ryzyka eksplozji. Gorzej, gdy zamiast wzrostu PKB odnotujemy spadek, a zobowiązania kredytowe podmiotów, które uzyskały gwarancje staną się zobowiązaniami kredytowymi polskiego państwa. Moment na "wybuch" tej bomby będzie wówczas zdecydowanie najmniej pożądany...

  Źródło: Informacje o poręczeniach i gwarancjach udzielonych przez Skarb Państwa, niektóre osoby prawne oraz Bank Gospodarstwa Krajowego (Mf.gov.pl)
 • @Robik 09:58:19
  Rządy PO i PiS wsparły zagraniczne korporacje kwotą blisko miliarda zł. Czy rodzime firmy mogły liczyć na to samo?
  wpis z dnia 11/07/2018

  Milton Friedman (noblista z ekonomii) już w 1990 r. ostrzegał Polaków: "Zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemców powinny dotyczyć takie same reguły gry, jakie obowiązują Polaków. Nie należy dawać im żadnych specjalnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych". Mało kto wie, że rząd PO-PSL wsparł zagraniczne korporacje grantami w wysokości 658,7 mln zł. Rząd PiS goni wynik. Póki co dał zagranicznym firmom kwotę 251,4 mln zł. Tak, że tego...

  Poseł Stanisław Tyszka (Kukiz'15), na bazie medialnych informacji o kolejnych grantach dla zagranicznych firm działających na terytorium Polski, zwrócił się do ministra przedsiębiorczości i technologii z wnioskiem o wymienienie pełnej listy grantów przyznanych zagranicznym korporacjom od końca 2007 roku (tj. od momentu przejęcia władzy przez PO) aż do teraz. Zestawienie może szokować.

  Za "pierwszego Tuska" lista 10 największych beneficjentów rządowych grantów wyglądała następująco:

  1. Dell Products (Poland) Sp. z o.o. - 148,72 mln zł
  2. IBM Global Services Delivery Centre Polska - 31,50 mln zł
  3. Orion Electric (Poland) Sp. z o.o. - 26,53 mln zł
  4. Ford Werke GmbH - 16,75 mln zł
  5. General Motors - 15,00 mln zł
  6. Fiat Powertrain Technologies Poland Sp. z o.o. - 14,23 mln zł
  7. Cadbury Wedel Sp. z o.o. - 14,18 mln zł
  8. Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. - 12,57 mln zł
  9. MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. - 12,48 mln zł
  10. Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. - 11,70 mln zł

  Pierwszy rząd PO-PSL rozdał łacznie zagranicznym korporacjom kwotę 382,87 mln zł.

  Za "drugiego Tuska" oraz w czasie rządów Ewy Kopacz lista 10 największych beneficjentów rządowych grantów ukształtowała się w sposób następujący:

  1. Volkswagen Poznań Sp. z o.o. - 62,50 mln zł
  2. General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. - 39,96 mln zł
  3. Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. - 17,72 mln zł
  4. Hispano-Suiza Polska Sp. z o.o. (obecnie: Safran Aircraft Engines Poland Sp. z o.o.) - 16,36 mln zł
  5. Mando - 15,11 mln zł
  6. Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. - 14,40 mln zł
  7. IBM Katowice - 12,90 mln zł
  8. BASF - 12,32 mln zł
  9. Luxoft Sp. z o.o. - 11,73 mln zł
  10. Mondelez International RD&Q Sp.z o.o. - 6,23 mln zł

  Drugi rząd PO-PSL zagranicznym korporacjom rozdał łącznie kwotę 275,82 mln zł.

  Za rządów PiS lista 10 największych beneficjentów rządowych grantów kształtuje się, póki co, następująco:

  1. Mercedes Benz - Manufacturing Poland - 82,37 mln zł
  2. LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o - 25,00 mln zł
  3. Aero Gearbox International Poland Sp. z o.o - 22,20 mln zł
  4. JP Morgan - 20,26 mln zł
  5. IFA Powertrain Polska - 18,39 mln zł
  6. Luxoft Sp. z o.o. - 11,73 mln zł
  7. Hutchinson Poland - 8,969 mln zł
  8. Toyota Motor Industries sp. z o.o. - 8,89 mln zł
  9. Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o. - 7,89 mln zł
  10. Mondelez International RD&Q Sp.z o.o. - 6,23 mln zł

  Rządy Szydło i Morawieckiego zagranicznym korporacjom rozdały łącznie - jak do tej pory - kwotę 251,42 mln zł.

  Gdyby skumulować kwoty rządowych grantów od momentu przejęcia władzy przez PO-PSL w 2007 roku, aż do dziś to wyszłaby nam całkiem spora kwota 910,11 mln zł.

  Cytowany na tym blogu już wielokrotnie Milton Friedman (noblista, guru wolnorynkowej ekonomii) w 1990 roku ostrzegał Polaków: "Pamiętajcie jedno: zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemcy powinni mieć pełną swobodę inwestowania w Polsce, ale tylko wtedy, gdy będzie to w interesie Polski. Można to zrobić poprzez stworzenie cudzoziemcom takich samych reguł gry, jakie obowiązują Polaków, nie należy dawać im żadnych specjalnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych".

  Na przykładzie grantów, ale również wyprzedawanych za bezcen majątków, tworzonych na masową skalę specjalnych stref ekonomicznych, czy udzielanych zwolnień podatkowych, widać że polscy politycy nie specjalnie posłuchali rad udzielonych przez Friedmana.

  Źródło: Interpelacja nr 20610 (Sejm.gov.pl)
  Źródło: Stanisław Tyszka (Twitter.com)
 • @kula Lis 67 11:27:03
  No i jak tu nie chwytać za broń?
  Oops! Zapomniałem, nie mamy też broni.
 • @Robik 09:58:19
  Robik nic nie rozumiesz z tego co się dzieje, wyciągasz tragicznie błędne wnioski... jednym słowem błądzisz we mgle.

  Socjalizm to nie rozdawnictwo ale redystrybucja mająca zapewnić likwidację patologii społecznych wynikających ze skrajnego ubóstwa.
  Socjalizm jak wszystko można zdegenerować w dowolnym kierunku...
  jednym słowem socjalizm tak ale degeneracja socjalizmu nie.
  Socjalizm nie powinien promować pasożytowania na socjalu czyli powinien być skromny ale humanitarny, powinien stwarzać warunki do poszukiwania pracy (bo bardziej opłacalne niż życie na socjalu)
  A;e socjalizm powinien być bardziej hojny dla ludzi chorych, starych, niezdolnych do pracy (ale twardy wręcz brutalny dla symulantów).

  UE dotacjami niszczy Polską suwerenność gospodarczą. UE to wrogi Polsce kolonizator grabiący zasoby Polski oraz redukujący Polską suwerenność gospodarczą.

  Prosty przykład to zniszczenie rolnictwa poprzez ograniczenie kwotowe produkcji rolnej (mleko, bydło...). Dopłaty do zalesiania pół uprawnych to nic innego jak zabijanie rolnictwa .. taki rolnik który zalesi pola , sprzeda niepotrzebny sprzęt rolniczy za parę lat przestanie być rolnikiem umiejącym uprawiać ziemię. I to jest zbrodnia UE przeciw Polskiej suwerenności żywnościowej.
  Podobnych przykładów jest mnóstwo (stocznie, przemysł, przetwórstwo rolne, dystrybucja żywności...bankowość...wymuszanie wrogiej imigracji)
  UE to wrogi Polsce okupant... który jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

  Socjalizm tak UE nie, NATO nie...Watykan nie..
 • @Oscar 11:39:51
  To prawda, nic nie zrozumiałem.
  Czyli to co robi teraz PiS to nie rozdawnictwo?
  Jak można poprzez PiS-owskie rozdawnictwo likwidować patologie skoro w ten spsób zlikwiduje się tych którzy w tym opresyjnym systemie próbują jeszcze cokolwiek wytwarzać?
  Czy nie prościej zamiast wprowadzać 500+ było obniżyć podatki na wszystkie te artykuły jakie niezbędne są z wychowywaniem dzieci?
  Jest to elementarnie proste do skalkulowania.
  W ten spsób w kieszeniach rodziców ZOSTAŁOBY extra 500 zł.
  Byłoby to z korzyścią dla wszystkich oprócz polityków i urzędników.
  To jest samobójcza polityka która doprowadzi kraj i naród do bankructwa.
  Wtedy im żadne 500+ nic już nie pomoże.
  Ludziom potrzebna jest praca i to praca dobrze opłacalna. Tego nigdy się nie osiągnie wysokimi obciążeniami i podatkami.
  "12-13 mln Polaków w sektorze prywatnych firm – utrzymuje 24 miliony Polaków, z czego w firmach z polskim kapitałem pracuje coraz mniej osób."
  "Sam program 500+kosztuje około 24 mld zł rocznie. Wcześniejsze emerytury do 2021 roku pochłoną minimum 54 mld zł. Polacy, którzy pracowali na własne utrzymanie teraz żyją na zasiłkach… tak więc rocznie kosztuje nas to kolejne miliardy w formie utraconego PKB. Oczywiście 500+ i wcześniejsze emerytury to tylko jedne z wielu zasiłków, które wprowadzono lub rozbudowano od czasu przejęcia władzy przez socjalistów pod koniec 2015 roku.
  W uproszczeniu możemy przyjąć, że nagle w budżecie Państwa jakimś cudem znalazło się 50 mld zł rocznie, które można wydawać! Skąd zatem pochodzące te pieniądze? Przede wszystkim z wpływów podatkowych i kredytów. Ciężar wyższych podatków i zadłużenia odczuwają na razie nieliczni ale tylko do czasu.
  Obecnie najmocniej po kieszeniach obrywają polscy prywatni przedsiębiorcy – coraz wyższe i nowe podatki, nowe biurokratyczne nakazy, zakazy i ograniczenia w rozwoju (np. licencje, pozwolenia, żenujące niestabilne prawo gdzie wszystko zależy od interpretacji urzędnika, brak pracowników). Socjaliści od końca 2015 roku wprowadzili lub podwyższyli ponad 30 podatków nazywanych dla niepoznaki opłatami, daninami, składkami, licencjami. Jak mocno do kieszeni rodzimych przedsiębiorców chcą dalej sięgnąć socjaliści świadczy zapowiedź wprowadzenia „daniny solidarnościowej” w wysokości 4% od dochodu, przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Opodatkowanych zostałoby na początek 100 tys najbardziej przedsiębiorczych Polaków, z czego 82% to firmy rodzinne rozliczające się deklaracjami PIT.

  Zamiast wspierać podatkowo rodzime prywatne firmy, które płacą procentowo wyższe podatki w Polsce niż zagraniczne korporacje, Premier Morawiecki chce wycisnąć z nich jeszcze więcej pieniędzy na zasiłki socjalne. Z kolei zagranicznym korporacjom Premier Morawiecki przyznaje hojne dotacje… za pieniądze ściągnięte od polskich rodzinnych firm i ich pracowników.

  Socjalizm to oszustwo, co historia pokazała już dziesiątki razy. Socjalizm, po wstępnym okresie euforii mas, zawsze prowadzi do zubożenia całego społeczeństwa, a w drastycznych przypadkach do katastrofy gospodarczej i rozlewu krwi.

  Scenariusz zawsze jest ten sam. Najpierw przypływ gotówki w postaci zasiłków i złudzenie wzrostu zamożności. Po paru latach okazuje się, że pieniądze się skończyły, nagle pojawia się duże bezrobocie i inflacja, a w sklepach pozostaje drożyzna.

  Niepokojące konsekwencje Socjalizmu+ zaczynamy widzieć już teraz, po ledwie 2-3 latach.

  Inwestycje rodzimych polskich firm pikują
  Po objęciu władzy przez socjalistów w IV kwartale 2015 roku, inwestycje polskich rodzimych firm runęły. W I kwartale 2018 odnotowano największy spadek inwestycji prywatnych polskich firm – 6,7% rok do roku. W dalszej części roku będzie równie źle lub jeszcze gorzej. Nie zdziwię się jeśli po wprowadzeniu daniny solidarnościowej, inwestycje prywatne dokonywane przez Polaków, będą spadać w tempie kilkunastu procent rocznie.

  Koszty prowadzenia firmy wzrosły bardzo mocno i szybko za sprawą ustawowego czyli sztucznego podwyższania płacy minimalnej oraz wprowadzenia zasiłków socjalnych, które sprawiły, że ponad 800 tys Polaków przestało pracować.

  Rodzime firmy zamiast inwestować w rozwój przeznaczają wolne środki na wynagrodzenia, które rosną nieadekwatnie szybko do produktywności pracowników i firmy. Wynagrodzenia rosną bo ustawowo zmusza się firmy do płacenia więcej za pracę, która na wolnym rynku nie jest tyle warta. W dłuższym okresie doprowadzi to do utraty konkurencyjności względem zagranicznych firm i zamknięcia wielu polskich rodzinnych firm."
 • @Robik 12:07:40
  c.d.
  "Mówiąc o wzroście wynagrodzenia trzeba napomknąć, że są one mało odczuwalne dla pracowników prywatnych firm. Wzrost wynagrodzeń według danych GUS jest generowany bowiem głównie przez sektor publiczny. Trzeba pamiętać, że największym beneficjentem wzrostu płacy minimalnej jest budżet Państwa, za sprawą wysokiego opodatkowania pracy. Prześledźmy to.

  Rząd aby zwiększyć wpływy podatkowe na rozdawnictwo socjalne podwyższył w ciągu 3 lat płacę minimalną z 1850 zł do 2220 zł. Podwyżka tak więc to 370 zł czyli 20%. Pracodawca z kolei musi ponieść dodatkowy koszt 457 zł w formie dodatkowych podatków (ZUS za pracownika) plus oczywiście pokryć podwyżkę 370 zł na pensję pracownika, też z własnej kieszeni.

  Koszt pracodawcy: 827 zł
  Do kieszeni pracownika trafia: 266 zł*
  Do budżetu socjalistów trafia: 561 zł
  * do kieszeni pracownika tylko teoretycznie trafia 266 zł. W cenie każdego produktu są zawarte kolejne podatki np VAT 23%, podatek dochodowy sprzedawcy i producenta 19% i mnóstwo innych drobniejszych podatków. Przykładowo wydając 266 zł na paliwo na stacji benzynowej kupisz tak naprawdę paliwa za 106 zł bowiem 160 zł to podatki zawarte w jej cenie.

  Zróbmy podsumowanie na tym przykładzie:

  Koszt pracodawcy: 827 zł
  Realny wzrost wynagrodzenia pracownika: 106 zł
  Do budżetu socjalistów trafia: 721 zł
  Co więcej, przez wzrost płacy minimalnej rosną także składki ZUS, które musi opłacać każdy kto prowadzi działalność gospodarczą. Uderzają one wyłącznie w polskie firmy rodzinne. W 2015 wynosiły one 1095 zł, a dziś prawie 1300 zł. Koszt prowadzenia firmy w tym zakresie wzrósł więc o prawie 19%.

  Krótkowzroczność socjalistów spowolni długoterminowo nasz rozwój
  Dobrobyt bierze się z pracy, innowacji, wolności gospodarczej i własności prywatnej. Produktywność trzeba nagradzać, a nie karać jak to robią socjaliści. Socjaliści karają finansowo tych, którzy pchają nasz kraj do przodu, a łup dzielą między sobą a swoimi wyborcami, którzy żyją na zasiłkach. Nie ma w tym żadnej sprawiedliwości, a długoterminowo prowadzi to do zubożenia całego społeczeństwa.

  Socjalizm to zawsze przykre równanie do dołu.

  Tymczasem, szykujmy się na dalszy wzrost podatków, bowiem jak tylko wzrost PKB spowolni, pieniędzmi pracujących trzeba będzie zasypać gigantyczną dziurę budżetową. Przypomnę tylko, że prawdziwe zadłużenie Polski przekroczyło już 300% PKB. Socjaliści nigdy nie zlikwidują wprowadzonych zasiłków ponieważ chcą rządzić za wszelką cenę i sami bogacić się cudzym kosztem."
  Za: 800 tys Polaków przeszło na socjal – Efekt 2 lat Socjalizmu+
  https://rekinfinansow.pl/800-tys-polakow-zasilki-zamiast-pracy/
 • Do @kula Lis 67 09:34:16
  100 % zgoda panie kula lis co do listu !

  Jak pan myśli dlaczego podobno patriotyczne partie a jest ich kilka w Polsce nie zjednoczą sie przed wyborami ? 8 % to myślę ze bez problemu zdobyli by w wyborach do sejmu ! [ myślę że do 15 % ] a nic nie słychać o rozmowach na temat zjednoczenia ! a żydki stale sie dogadują PO z Nowoczesną SLD z lewakami ! itp tylko na prawicy podobno patriotycznej CISZA !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 12:10:45
  Morawiecki już podpisał dokumenty z Uzbekistanem, na mocy których mamy już nie długo przyjąć ok 3 tys Uzbeków. Poza tym rząd PiS przyjął już, w ciągu dwóch lat ponad 11 tys migrantów ekonomicznych z Azji centralnej. Hasłem następnych wyborów powinien być rynek pracy dla Polaków! Nie chcemy dumpingu płac przez cudzoziemców! Czechy mogą, Węgry też i jakoś ich gospodarki nie upadły. Mydlą nam oczy uchodźcami, a bokiem wydaje się miliony pozwoleń na pracę. W czyjej kieszeni siedzą nasi decydenci?
 • @Robik 12:07:40
  Nie chce mi się rozpisywać więc tylko na pierwsze zdanie odpowiem..
  "... obniżyć podatek na artykuły dziecięce "...
  niestety nie działa jakbyśmy chcieli... tak zrobiono z lekami...
  i hurtownie masowo wywoziły te leki zagranice by je sprzedać z dużym zyskiem .. wbrew prawu zakazującemu takiego procederu..
  Na mniejszą skale robią to apteki...(w zmowie z hurtownikami).

  Tanie na rynku oznacza zysk dla spekulantów a nie dla rodzin potrzebujących ...
  500+ jest dobrym rozwiązaniem choć można by lepiej je zdefiniować by trafiały i na pierwsze dziecko.
  Te pieniądze trafiają na Polski rynek pobudzają gospodarkę dają zyski dostawcom produktów dla dzieci...
  To dobre rozwiązanie... i mocno stymulujące przyrost narodowy.
 • @Oscar 12:45:21
  Wypisujesz potworne bzdury.
  Czy obawiasz się, że artykuły dziecięce byłyby "masowo wywożone zagranice by je sprzedać z dużym zyskiem?"
  I komu by to miało przeszkadzać???!!!
  Toż wtedy wzrosłoby tylko zatrudnienie, zyski, podniosłyby się naturalnie płace itd....
  Przecież to nie byłyby ceny dumpingowe. Ich opłacalność wzrosłaby tylko dlatego, że zmniejszono by koszty ich produkcji.
  Państwo nie dopłacało by do ich produkcji tylko odessałoby się od cycka.
 • @Oscar 12:45:21
  "500+...
  Te pieniądze trafiają na Polski rynek pobudzają gospodarkę dają zyski dostawcom produktów dla dzieci...
  To dobre rozwiązanie... i mocno stymulujące przyrost narodowy".

  Bzdury. Ileż to masz tych polskich firm? - Nawet jak produkują w Polsce to są to firmy zagraniczne, które zyski wywożą z Polski.
  A jest jeszcze gorzej, bo niemal caly handel jest już rękach zagranicznych, a te już pilnują rynku przed produktami polskimi. Dochodzi moda na produkty markowe - bo "dla swojego dziecka wszystko co najlepsze" - a to znów zagraniczne korporacje.
  -Te to nawet podatków nie płacą i kontroli nie przechodzą (bo niby nie ma wyspecjalizowanych kontrolerów).

  A 500+ to miało być nie kosztem zaciągania przez Polskę długów, tylko właśnie z opodatkowania handlu.
  Teraz mają podwójnie. - Jak tu tego nie nazwać zdradą?
 • @miarka 14:10:25
  No to odbierzmy dzieciom 1000- to wg twojej filozofii
  będzie lepiej bo zagranica nie zarobi, będzie mniej Polskich dzieci... nie trzeba będzie dawać zagranicy zarabiać na tych dzieciach..

  Widać jakie to bzdury pleciecie.

  To że Polska gospodarka została wyprzedana zagranicy nie znaczy że nie należy promować Polskich Rodzin . Polskich dzieci...
  i oczywiście należy odbudowywać Polską gospodarkę..co Morawiecki mówi że robi (niższy ZUS, podatki.. czy cós)

  Piszesz jak ekstremalny neoliberał wróg Narodu Polskiego.
  Nienawiść do PIS cie zaślepia.

  Ja mam wiele do zarzucenia PISowi ale popieram to co robią słusznie z korzyścią dla Polskich rodzin.

  To taka różnica między nami.
  Gdyby tak robiła PO to i poparłbym Po w tym zakresie.. ale PO to bezideowi karierowicze (kto da więcej tego kochają... to ideologia każdej k..wy... tej politycznej też).

  .
 • @Oscar 15:41:58
  Dalej bzdury.
  Bredzisz, że jest w tym co piszę jakieś "zabieranie polskim dzieciom".
  Nie ma czegoś takiego jak promocja z opóźnioną zapłatą, a tym bardziej "promocja z lichwiarskimi odsetkami i tzw. warunkami politycznymi".

  Nie rozumiesz, że ci, co ten kredyt dają, to od razu kupują sobie niewolników. Nie rozumiesz, że te dzieci przestaja być "polskimi dziećmi", a zaczynają być niewolnikami banksterów?

  Promocja polskich dzieci to by była gdyby rodziny nie były okradane. Jeśli są, to to że coś otrzymują, oznacza że więcej tracą jak otrzymują.

  Owszem, dzieci w pierwszej chwili po otrzymaniu tych 500+ zaczynają żyć godniej.

  Problem w tym, że prawdziwy rachunek za to ma przyjść później...

  Jedyne wyjście to wziąć się teraz szczególnie mocno w garść i postawić banksterom, korporacjom i handlowcom - po to, żeby tak ich opodatkować, żeby pokryli nie tylko wszystkie zaciągniete na 500+ koszty, ale żeby i finansowali je dalej tak, jak miało być od początku.

  A w w ogóle dobrze się im przyjrzeć to powinno starczyć i na 1500+ i na każde, a nie tylko od drugiego.
  Poza tym tylko przejściowo, aż polski przemysł nie stanie na nogi, a polski robotnik nie zacznie zarabiać tak, żeby go było stać na dostatnie utrzymanie rodziny jaką sobie zamarzy.


  I nie bałamuć tu o polityce, bo to nie polityka, a złodziejstwo i gangsterstwo.
  Żeby była polityka, najpierw musi panować sprawiedliwość, nie odwrotnie.
  Żeby była polityka to najpierw musi być karane złodziejstwo i banksterstwo i wszystko co ukradzione przywracane tam gdzie jest tego miejsze, a nie dokładanie co bardziej poszkodowanym okradając na to konto bardziej innych, ale i samych "obdarowywanych" w przyszłości.
 • @Oscar 15:41:58
  Człowieku, zamiast budować solidną gospodarkę w której rodzice tych dzieci a później dorosłe już dzieci mogłyby zarobić same na godne utrzymanie zadłuża się państwo, niszczy się podstawy pod zdrową gospodarkę. W konsekwencji te dzieci zostaną niewolnikami bez przyszłości. Za kilka lat zobaczysz jakie będą tego skutki.
 • @miarka 16:20:43
  Kalasanty Nepomucen Tabaka 16.07.2018 16:53
  Na uczelniach (i to państwowych) jest jeszcze gorzej. Na podstawie własnego doświadczenia, związanego z wieloletnią pracą w dwóch takich "przybytkach wiedzy", mogę to kompetentnie stwierdzić. Dlaczego? Bo to tam właśnie, na uczelniach, się nie tylko broni komunistyczno-esbeckich swojaków i promuje ich progeniturę. Tam się wykańcza uczonych o poglądzie prawicowym i światopoglądzie chrześcijańskim, stamtąd się wyrzuca na bruk polskich patriotów o dorobku uznawanym za wybitny i przywoływanym jako wizytówka polskiej nauki. Tam się za pieniądze polskiego podatnika, wbrew oficjalnym zapowiedziom, organizuje spędy mniejszości niemieckiej i wygłasza wiernopoddańcze tyrady na cześć gości, "bo to przecież Niemcy wygrali wojnę". Tam się tworzy szpitale uniwersyteckie z peerelowskim milicjantem jako dyrektorem. i to mimo tego, że uczelnia, mimo dramatycznych protestów związków zawodowych, nie płaciła ZUS-u i należnych podwyżek swym pracownikom. A rektor, który się na to wszystko godzi, otrzymuje za rządów dobrej zmiany 50% podwyżkę.
 • @Robik 16:33:00
  Tanie slogany autorstwa PO czy innej "nowoczesnej"
  Kto zadłuża państwo ? Czy nie czasem PO i inne liberały ?
  Kto zwija Polską gospodarkę czy nie przypadkiem PO i inne liberały ?

  Z czego PIS finansuje 500+ czy nie przypadkiem z ukrócenia karuzel VAT owskich rozkręconych za czasów PO ?

  Z drugiej strony nie istnieje ZEROWE bezrobocie. Zawsze są rodziny bezrobotne na marginesie i trzeba im pomóc w dołku a zwłaszcza ich dzieciom by się nie wykoleiły .

  Liberałowie nie potrafią budować potrafią wyłącznie sprzedawać albo mienie Narodowe albo swoje usługi zagranicy w zakresie realizacji jej interesów (zawsze kosztem interesu Narodu Polskiego)

  PIS i wcześniej SLD próbowało budować PO i PSL wyłącznie bogaciło się kosztem Narodu Polskiego .
 • @ Autor
  Coś na rzeczy jest . Syjonizm ?. Tylko pytam . Salut.
 • @Oscar 19:42:09
  "Kto zadłuża państwo ? Czy nie czasem PO i inne liberały ?
  Kto zwija Polską gospodarkę czy nie przypadkiem PO i inne liberały ?"

  Obudź się. PO już nie rzadzi 3 lata.


  "Z czego PIS finansuje 500+ czy nie przypadkiem z ukrócenia karuzel VAT owskich rozkręconych za czasów PO ?"

  Nie. Finansuje z zadłużania Skarbu Państwa. Finansuje i z rabunku, z łamania Konstytucji i pobierania podatków pod pretekstem nowych interpretacji starych przepisów i to jeszcze na lata wstecz - np od informatyków, czy za VAT od śmieci.


  "ukrócanie karuzel VAT owskich rozkręconych za czasów PO"
  - czyli walka z przestępczością, z patologiami zaczętymi przez poprzedników to zwykłe obowiązki nowej ekipy rządzącej, a odzyskane straty dochodów z tego tytułu mają inne przeznaczenie.

  Finansowanie 500+ według planu miało być z nowego opodatkowania handlu, i do tego musi być wrócone.
 • @Oscar 19:42:09
  I jeszcze jedno. Finansowanie z VAT-u takich rzeczy? A nie słyszałeś, że VAT to idzie prawie w całości do UE?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031